КИЇВ (QHA) -

Мер Торецька (Донецька область) Володимир Слєпцов і ще шестеро осіб відмовилися в останній момент від передачі їх на непідконтрольні уряду території Донецької області в рамках обміну полоненими, який пройшов 27 грудня 2017 року. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

— Так сталося з ним (Слєпцовим) і ще 6 особами, які вже приїхали на непідконтрольні уряду територію і вже там чітко сказали: ми не хочемо тут залишатися, а хочемо повернутися на підконтрольну Україні територію, зазначила вона.

Лутковська заявила, що Слєпцова перевезли, в першу чергу, через його стан здоров'я.

А інших 6 потім перевезли, оскільки жодна людина без її волі не може бути залишена на непідконтрольній території.

Вона додала, що бойовики не перешкоджали тому, щоб ці люди вирішили не залишатися.

QHA повідомляло, що 15 осіб з тих, кого українська сторона мала передати підконтрольним Росії терористичним організаціям «ДНР» і «ЛНР» в рамках звільнення українських заручників, відмовилися від обміну і висловили бажання залишитися на території, підконтрольній Україні.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

Президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити залишилися полонених.

Джерело: 112 Україна

ФОТО: Громадське

QHA