МОСКВА (QHA) -

Україна і Росія можуть знову провести масштабний обмін полоненими на Донбасі.

Про це в ефірі російського телеканалу НТВ заявив лідер руху "Український вибір — право народу" Віктор Медведчук.

На другий етап буде переведено певну кількість осіб сьогодні це 74 людини, які утримуються українською стороною, і 29, які перебувають на території Донецька і Луганська, які встановлені і розшукуються українською стороною, сказав він.

Другий етап обміну відбудеться після запланованого на середу обміну за формулою "306 на 74".

— Процедура (перший етап обміну) займе декілька годин від двох до чотирьох. Тому що дуже велика кількість людей понад 300 осіб. Треба встановити анкетні дані, необхідно перевірити документи, повідомив Медведчук.

Зазначимо, раніше з полону сепаратистів уже було звільнено 16 українців.

Президент України Петро Порошенко привітав перших звільнених з полону бойовиків українців. Про це повідомив його прес-секретар Святослав Цеголко на своїй сторінці у Twitter.

Тільки що президент особисто по телефону привітав перших наших хлопців, звільнених з ворожого полону. Кожен крок перебуває на його особистому контролі, написав він.

Нагадаємо, 15 людей з тих, кого українська сторона мала передати підконтрольним Росії терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР" в рамках звільнення українських заручників, відмовилися від обміну і висловили бажання залишитися на території, підконтрольній Україні.

Раніше були опубліковані перші фото з місця обміну полоненими на околиці Горлівки у КПП "Майорське".

На кадрах видно кілька автобусів і десятки військовослужбовців.

Раніше в угрупованні «ДНР» звинуватили українську сторону у затягуванні процесу обміну полоненими.

Там заявляють, що «з боку території, підконтрольної Києву, продовжує рухатися транспорт», через що члени угруповання і полонені «змушені залишатися в точці збору і чекати на закінчення транспортного потоку».

Раніше сепаратистські ресурси повідомили, що колона з українськими полоненими від самопроголошеної «ЛНР» прибула до Горлівки.

Саме тут на пункті пропуску «Майорське», що на околиці міста, відбудеться обмін полоненими.

QHA повідомляло, що бойовики терористичного угрупування «ЛНР» вивели українських полонених з колонії і відправили на обмін.

QHA