КИЇВ (QHA) -

Основна версія слідства у справі про вбивство в результаті вибуху полковника Максима Шаповала — російський слід, заявив на брифінгу після закритої наради під головуванням президента головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Основна версія слідства це російський слід. До розслідування залучені всі фахівці спецслужб і правоохоронних органів. Всі члени слідчої групи проходять поліграф, деталі розслідування постараються коментувати з якоюсь періодичністю.

Він зазначив, що говорити про будь-які комерційні інтереси в мотивації здійснення такого жахливого злочину абсурдно і недоречно.

Матіос також розповів про особу загиблого, вказавши, що деякі факти з біографії убитого співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони Максима Шаповала, зокрема його участь у перших боях за Донецький аеропорт, до сьогодні була закрита.

Він (Шаповал,  ред.) був командиром першої групи спецназу, яка звільняла Донецький аеропорт. Це був перший український кіборг. Тільки після них почали заходити підрозділи спецполку призначення третій і восьмий, а першу групу і зачистку Донецького аеропорту 2014 року проводив загиблий... Це бойовий офіцер з унікальними знаннями, з унікальною любов'ю до Батьківщини, сказав він.

За інформацією ЗМІ, Максим Шаповал, якого підірвали в машині 27 червня, був командиром підрозділу глибинної розвідки і забезпечував докази причетності Росії до збройної агресії проти України. Власні джерела у правоохоронних органах повідомили виданню LB.ua, що Максим Шаповал безпосередньо брав участь не тільки у плануванні, а й у проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил окупованих територій, унікальність яких полягала в тому, що при таких операціях застосовувалися засоби документування російських окупаційних військ , їхніх переміщень, наявності сучасних зразків систем РЕБ та засобів ураження.

Інше видання, посилаючись на джерела в Міноборони, повідомило, що Співробітник ГУР Міноборони Максим Шаповал був причетний до охорони убитого раніше російського політика Дениса Вороненкова. Зазначається, що один з підлеглих загиблого полковника керував охороною екс-депутата Держдуми РФ, коли той перебрався до Києва з Росії.

Прокурор, у свою чергу, пообіцяв залучити до розслідування кращих фахівців.

Нагадаємо, 27 червня близько восьмої ранку у Солом'янському районі Києва стався вибух автомобіля. За даними Міністерства оборони, в результаті вибуху загинув співробітник Головного управління розвідки Міністерства оборони України полковник Максим Шаповал.

У МВС України повідомили, що кваліфікували вибух як теракт. Розслідуватиме справу військова прокуратура.

ФОТО: Reuters

QHA