ВІДЕНЬ (QHA) -

Постійна Рада Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) продовжила мандат Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні ще на рік — до 31 березня 2019 року. Про це повідомляється на сторінці постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні у Twitter.

— Делегація України в своїй інтерпретуючій заяві зазначила, що СММ повинна мати повний і безперешкодний доступ до всієї території України, включно з Кримом і Севастополем, — йдеться у повідомленні.

Усі країни ЄС, США і Канада підтримали заяву делегації України.

У представництві України при міжнародних організаціях агентству QHA уточнили, що мандат СММ продовжений на попередніх умовах, цілі і завдання Місії також не зазнали змін.

QHA повідомляло, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив чинному голові ОБСЄ, міністру закордонних справ Італії Анджеліно Альфано запит уряду України про продовження мандата СММ ще на рік.

Нагадаємо, рішення про розміщення в Україні СММ ОБСЄ Постійна Рада ОБСЄ ухвалила 21 березня 2014 року.  У березні 2017 року Постійна рада в черговий раз продовжила мандат СММ ОБСЄ на один рік - до 31 березня 2018 року. Бюджет Місії був встановлений в розмірі 105,5 млн євро.

Мандат СММ поширюється на всю територію України, включно з Кримом і територією Донецької та Луганської областей. Однак до частини території окупованого Росією Донбасу і анексованого Криму спостерігачі реального доступу не мають через необгрунтовані обмеження з боку російської окупаційної влади в Криму.

Зокрема, відсутнє спостереження за неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону на Донбасі, хоча «Мінськ–1» передбачає необхідність «забезпечити постійно діючий моніторинг на російсько-українському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ».

На сьогодні в Місії працюють 754 спостерігача з понад 40 держав-учасниць ОБСЄ, більш ніж 600 з яких - у зоні конфлікту на Донбасі.

QHA