КИЇВ (QHA) -

18 січня представники української сторони планують обмінятися актуальною інформацією і новими списками заручників з бойовиками "ЛНР/ДНР".

Про це в інтерв'ю заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

— Зараз проводиться дуже важлива і дуже потрібна робота, коли ми знову актуалізуємо списки — кожен у себе. Ми повинні зустрітися 18 січня і обмінятися актуальною інформацією, актуальними списками. Після цього почнуться перемовини щодо наступного етапу, — зазначила вона.

Лутковська сподівається, що наступний етап звільнення відбудеться у короткі терміни, оскільки вже немає питань, як підтверджувати ті чи інші юридичні факти, які відбулися на території ОРДЛО або на підконтрольній території України.

— Україна спочатку розшукувала більше 94 чоловік. На жаль, були звільнені в рамках останньої процедури 74 людини. Ще як мінімум 20 осіб перебувають на непідконтрольній території. І список тих, за кого ми будемо боротися, напевно навіть буде більшим, — зазначила омбудсмен.

Нагадаємо, раніше представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що Україна розпочала перемовини з приводу звільнення решти заручників на території ОРДЛО.

Вона зазначила, що бойовики підтвердили інформацію про перебування у них в полоні більше 20 українців.

QHA повідомляло, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про готовність України до другої хвилі обміну полоненими.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручниками. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув до аеропорту "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

Джерело: 112.ua

QHA