МОСКВА (QHA) -

Тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Приморського краю Андрій Тарасенко заявив, що льотчик збитого російського винищувача Су-25 Роман Філіппов був «міцно пов'язаний з Владивостоком і Примор'ям». Про це повідомляється на сайті адміністрації Приморського краю.

— Для жителів нашого краю ця трагічна звістка відгукнулася особливим болем. Роман Філіппов — бойовий офіцер, чия військова служба і доля міцно пов'язані з Владивостоком і Примор'ям. Це був один з асів вітчизняної штурмової авіації, гідна, мужня людина. Він чесно виконував свій військовий обов'язок — як в Росії, так і за її межами, — цитують в адміністрації Тарасенка.

Український журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook написав, що Філіппов «ніколи не був громадянином України».

— Це кадровий російський військовий, який був переведений до Криму з Росії, і увійшов до складу 37-го змішаного авіаційного полку (командир — полковник Олег Теребунський). Полк базується у Гвардійському в окупованому Криму. Інформація Міноборони Росії, поширена російської «Новою газетою», що Філіппов — колишній український зрадник, не відповідає дійсності, — написав він.

QHA повідомляло, що 3 січня в сирійській провінції Ідліб був збитий російський винищувач Су-25. За останніми даними, пілот встиг катапультуватися, проте був убитий на землі повстанцями.

QHA