ВІЛЬНЮС (QHA) -

В інтернеті розповсюдили дезінформацію щодо висловлювань міністра оборони Литви Раймундаса Каробліса. Повідомлялося, що нібито литовський міністр визнав Крим російською територією. Про це заявили у прес-службі литовського Міноборони.

Відзначається, що минулих вихідних у соціальних мережах з'явилося неправдиве повідомлення російською та українською мовами про те, що Каробліс визнав анексію Криму Росією, виступаючи на американо-литовському форумі оборонних підприємств у Вільнюсі.

Для більшої переконливості, зловмисники використовували відео виступу міністра на торішній прес-конференції з нагоди Дня збройних сил Литви, взявши його з офіційної інтернет-сторінки міністерства.

Виступ не має ніякого відношення до підробленої новини. Переклад в російських субтитрах повністю не відповідають промовам міністра. Міністр навіть не брав участі в американо-литовському форумі, про який йдеться у дезінформації, заявили в литовському оборонному відомстві.

Фейкова новина була розрахована на російську і українську аудиторії, вона була опублікована на російських і українських сайтах. Однак англомовну версію підробленої новини також було опубліковано.

Каробліс переконаний, що ці дії були спрямовані на руйнування довіри між Україною та Литвою. Міністр підкреслив, що Литва буде й надалі продовжувати підтримувати територіальну цілісність і незалежність України.

Нагадаємо, раніше підконтрольні Кремлю соцмережі поширили неправдиву інформацію про те, що для перетину адмінмежі з окупованим Кримом громадянам України потрібен буде закордонний паспорт або паспорт у вигляді ID-карти.

QHA