КИЇВ (QHA) -

Росія планувала залучити до військових навчань «Захід-2017» сили, які перебувають на території українського Донбасу, заявив прес-секретар Міністерства оборони Андрій Лисенко в ефірі Радіо Свобода.

Але, за його словами, ці підрозділи не змогли виконати завдання через брак пального та несправності техніки.

— Ми зараз бачимо, що намагалися залучити до цих навчань російсько-окупаційні війська на Донбасі. Ми отримали дані розвідки, більшість колон, які повинні вийти в пункти зосередження для виконання паралельних завдань у рамках навчань «Захід-2017», вони просто не доїхали, оскільки чомусь закінчилося пальне. В одного з підрозділів на Луганщині, що має у своєму складі 11 танків, всього три танки були здатні рушити і виконувати завдання, всі інші  несправні, розповів Андрій Лисенко.

Прес-секретар Міноборони зазначив, що 60% техніки двох армійських корпусів угруповань «ДНР» і «ЛНР» несправні.

Лисенко стверджує, що зараз на непідконтрольній Україні частини окупованого Донбасу залишається 2900 кадрових російських військових.

Як відомо, 14 вересня у Білорусі стартували спільні з Росією військові навчання «Захід-2017», які триватимуть до 20 вересня. 17 вересня навчання вступили в активну фазу. У зв'язку з тим, що відбувається, Україна посилила контроль на державному кордоні.

Джерело: Радіо Свобода

QHA