КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів Латвійської Республіки прийняв рішення про відправку двох латвійських цивільних експертів до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Про це повідомляється на сайті латвійського уряду.

Кандидатура Елізи Елерте затверджена на участь у місії на посаді спостерігача з 22 жовтня 2017 року по 31 березня 2018 року, Владімірa Бобровскісa — на посаді спостерігача з 29 жовтня 2017 року по 31 березня 2018 року, тобто до закінчення мандата місії.

В повідомленні зазначається, що цивільні експерти з Латвії беруть участь у місії з дня її заснування. На сьогодні в СММ ОБСЄ в Україні працює четверо цивільних експертів з Латвії. Після того, як до роботи стануть Елерт та Бобровскіс, ця кількість зросте до шести.

Довідка: Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні була створена 21 березня 2014 року на прохання уряду України у зв’язку із агресією Росії. Станом на 4 жовтня в СММ ОБСЄ нараховується 600 цивільних міжнародних спостерігачів, більшість з яких працює в зоні конфлікту на Донбасі.

Представники владних та експертних кіл Україні наголошують на доцільності виключити зі складу СММ представників Російської Федерації (наразі їх налічується 35), оскільки фактично РФ є ініціатором і стороною конфлікту на Донбасі та окупантом АР Крим, а отже її громадяни не можуть виступати як незалежні спостерігачі. Водночас в СММ наголошують на незаангажованості своїх співробітників, незалежно від того, яку країну вони представляють. За даними СММ, приблизно 60% спостерігачів місії складають громадяни країн ЄС.

Влітку цього року голова ОБСЄ Себастьян Курц повідомив, що кількість спостерігачів СММ ОБСЄ в Україні буде збільшена до максимуму - 1000 осіб. Нещодавно Україна на Постійній Раді ОБСЄ у Відні наголосила на необхідності пришвидшити збільшення кількості спостерігачів СММ, особливо на сході України.

У жовтні 2017 року президент України Петро Порошенко закликав Туреччину збільшити кількість своїх спостерігачів у СММ ОБСЄ. Також Порошенко запросив взяти участь у Місії і представників Мальти.

QHA