КИЇВ (QHA) -

Наступне звільнення незаконно утримуваних на Донбасі українців має відбутися до березня, проте ключовим фактором у цьому питанні залишається позиція Росії.

Про це заявив представник України у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма.

— Я думаю, що сьогодні ніхто не скаже, коли це буде. Переговори ведуться не дуже активно. Ви знаєте, що залежить це від багатьох факторів, і найголовніший фактор це позиція російської сторони... І я все-таки думаю, що обмін до березня місяця обов'язково буде. Ну, в крайньому випадку, мені так хотілося б, і всім нам хотілося б, — зазначив він.

За словами Кучми, обмін був би "корисний" і для президента РФ Володимира Путіна, з огляду на наближення виборів президента.

Ви бачите, яка зараз ситуація. Зокрема і в Росії у зв'язку з цими списками ("кремлівський список"), і так далі. Це теж впливає на цей процес. Ну і напередодні виборів, хоча мені здається, що напередодні виборів такий гуманітарний акт був би корисний і для президента Російської Федерації,  вважає Кучма.

QHA повідомляло, що Україна розпочала переговори з приводу звільнення заручників, що залишилися на території ОРДЛО. Бойовики підтвердили інформацію про перебування у них в полоні більше 20 українців.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — в заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA