СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В Криму окупаційна влада хоче притягнути до кримінальної відповідальності кримчан, які не хочуть служити в армії РФ.

— Тими, хто ухиляється від служби в армії, ми називаємо призовників, які отримали повістки і розписалися в них, а потім не з'явилися на медкомісію і взагалі зникли з поля зору влади. Ми таких шукаємо і знаходимо. Зараз у Криму після п'яти призовних кампаній таких числиться вісім осіб, зазначив начальник відділу підготовки та призову громадян на військову службу Військового комісаріату так званої Республіки Крим Вадим Мешалкін.

Він додав, що з 4-х таких випадків завели кримінальні справи.

Раніше QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест з приводу наміру Російської Федерації провести призов на військову службу в окупованому Криму. Також відомство вимагає забезпечити неухильне дотримання Росією своїх міжнародних зобов'язань як держави-окупанта, а також повною мірою виконати резолюцію ООН.

Нагадаємо, на військову службу в російській армії цієї осені окупанти зібралися призвати понад 2000 жителів окупованого Криму.

Довідка. Женевська конвенція про захист цивільного населення забороняє призивати громадян окупованих територій в армію окупанта. Кримська резолюція ГА ООН, прийнята у грудні 2016 року, чітко закріплює тезу, що Крим — це окупована Росією територія України. Тобто Росія не має права ні призивати до своєї армії кримчан, ні переміщати їх після призову з території Криму на територію РФ.

Раніше керівник «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник акцентувала на необхідності використовувати правильні формулювання: небажання кримчан служити в армії РФ не можна називати ухилом від служби, оскільки ця служба є незаконною.

Джерело: Крымский ТелеграфЪ

QHA