КИЇВ (QHA) -

У Кремлі виключають можливість обміну засуджених в Росії українців у рамках Мінських угод, ці питання обговорюються на «високому рівні».

— Що стосується ряду осіб, які засуджені тут в Росії, то, безумовно, вони не можуть вважатися полоненими або утримуваними особами. Вони засуджені в Росії за російським законодавством. У будь-якому випадку, подібні питання обговорюються на вищому рівні, і все залежить від тих рішень, які схвалює глава держави, сказав представник російського президента Дмитро Пєсков.

Дані про кількість утримуваних українців в Росії різняться, в СБУ 27 грудня повідомили про десятки затриманих.

Нагадаємо, що 27 грудня на контрольному пункті в'їзду — виїзду «Майорське» на лінії розмежування поблизу Горлівки Донецької області відбувся обмін полоненими між Києвом і сепаратистами ОРДЛО. Заявлена ​​схема передбачала обмін «306 на 74».

В ході проведеного обміну утримуваними особами на Донбасі бойовики звільнили 73 українці, ще одна жінка-військовий вирішила залишитися на території підконтрольної ОРДО, пояснивши це наявністю сім'ї в Донецьку.

У свою чергу Київ передав бойовикам 233 людини зі списку у 306 осіб шляхом помилування і звільнення їх з-під варти.

Ще 73 людей, затриманих в Україні, відмовилися виїхати на територію ОРДЛО, зокрема 26 осіб заявили про відмову безпосередньо в пункті обміну.

Після цього обміну, за даними СБУ, в полоні проросійських бойовиків залишаються 103 українських заручники.

QHA повідомляло, що в рамках стратегії з поверненню з в'язниць РФ українських політв'язнів планується обміняти їх на російських військових і диверсантів, захоплених на території України.

Джерело: «Радіо Свобода»

QHA