ВІДЕНЬ (QHA) -

Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ не буде проти розміщення миротворців на всій території України. Про це він заявив вчора, 28 лютого, на прес-конференції за підсумками переговорів з канцлером Австрії Себастьяном Курцем.

За словами Путіна, домовлятися про це потрібно з терористами ОРДЛО.

— Тепер кажуть, ні, потрібно, щоб вони знаходилися всюди, тобто, фактично мова йде про те, щоб поставити всю цю територію під міжнародний контроль. Росія за чипроти? Ми як мінімум не проти. Але потрібно домовлятися з цими невизнаними республіками. Підіть тоді і з ними домовляйтеся. Ні, цього ніхто не хоче робити, — заявив ватажок Кремля.

За його словами, зараз пропонується поширити миротворчу місію на всю територію Донбасу, при цьому спочатку йшлося про те, щоб організувати безпеку спостерігачів ОБСЄ, які знаходяться на лінії зіткнення.

Путін зазначив, що в одній з телефонних розмов з ним канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала, щоб миротворці були на кордоні Росії з Україною.

— Я відповів, так, ти напевно права. Нехай вони будуть і там теж, коли будуть супроводжувати співробітників ОБСЄ, тобто, організовувати безпеку. Ми на це пішли. Але й цього виявилося недостатньо, — сказав він.

QHA повідомляло, що для вирішення ситуації в ОРДЛО необхідно близько 20 тисяч миротворців ООН. Про це йдеться у доповіді, підготовленій за дорученням екс-генсека НАТО, радника президента України Андерса Фог Расмуссена. Введення миротворців на Донбас дозволить провести там місцеві вибори.

QHA