КИЇВ (QHA) -

Українського журналіста і блогера Станіслава Асєєва, який знаходиться у полоні бойовиків терористичної «ДНР» c червня 2017 року, утримують на території арт-заводу «Ізоляція» в окупованому Донецьку.

Про це заявив звільнений з полону вчений-релігієзнавець, професор Ігор Козловський.

— Він на заводі «Ізоляція», там у них щось на зразок в'язниці — концтабору «МДБ», де сидять не тільки політичні. Є ще підвали, де було телебачення, на Куйбишева, 61. Тобто підвалів багато, не про всі ми знаємо, — повідомив він.

Станіслав Асєєв був студентом Ігоря Козловського.

— Ми не знаємо, хто де знаходиться напевно, але за долею Асєєва ми стежимо, це один з моїх студентів, як і Фомічов (Володимир Фомічов — співробітник київської громадської організації "Центр UA", звільнений з полону бойовиків 27 грудня 2017 року, — ред.). Нам вдалося сформувати у головах і серцях нашої молоді любов до України, — зазначив звільнений вчений.

Раніше QHA повідомляло, що бойовики "ДНР" офіційно підтвердили, що зниклий в окупованому Донецьку український журналіст Станіслав Асєєв (Васін) затриманий і перебуває у них.

Нагадаємо, 6 червня у Донецьку зник журналіст і письменник Станіслав Асєєв, який пише під псевдонімом Станіслав Васін. Він вирішив залишитися на тимчасово непідконтрольній Україні території, щоб бути в центрі подій і розповідати про те, що відбувається в окупації.

На початку липня міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні закликала бойовиків "ДНР" розкрити інформацію про місцезнаходження Асєєва.

Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але у списки на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Територію арт-заводу «Ізоляція» бойовики захопили у червні 2014 року. Після окупації там облаштували в'язницю. За даними Козловського, там може утримуватися близько 50-60 чоловік.

Джерело: Громадське

QHA