КИЇВ (QHA) -

Завтра, 29 березня, турецькі кораблі у рамках щорічних навчань Deniz Yıldızı — 2018 («Морська зірка — 2018») зайдуть в порт Одеси. Про це заявили у посольстві Туреччини в Україні.

Навчання Deniz Yıldızı — 2018 проводяться Командуванням флоту Туреччини за участю представників Командування Військово-морських сил, Повітряних сил та Командування Берегової охорони з 26 березня — 5 квітня у Мармуровому і Чорному морях.

— Цілями морських навчань є поліпшення операційних можливостей і здібностей сил, які беруть участь в навчаннях, і сприяння підтримці морської безпеки в акваторії Чорного моря, — повідомляють у посольстві.

Відзначається, що у рамках навчань з боку представників Військово-морських сил буде здійснюватися практичні стрільби по морських цілях.

В Одеський порт зайдуть фрегати TCG SALİHREİS (F-246) і TCG BÜYÜKADA (F-512), які перебуватимуть в Одесі до 2 квітня.

У рамках заходу в порт турецькі кораблі разом з Військово-морськими силами України проведуть спільні навчання. А командири турецьких кораблів відвідають голову Одеської області.

Відзначимо, фрегати TCG SALİHREİS (F-246) і TCG BÜYÜKADA (F-512) у період з 30 березня — 1 квітня з 10:00 до 12:00 і з 14:00 до 17:00 будуть відкриті для відвідування місцевими жителями.

Раніше морська авіація Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ) провела у Чорному морі спільні навчання з ВМС США, в яких взяв участь корабель USS Carney (DDG 64). Метою навчань було відпрацювання взаємодії відповідно до стандартів НАТО та підвищення рівня бойової підготовки.

QHA