ОДЕСА (QHA) -

Британський есмінець HMS Dunkan з робочим візитом відвідав Одесу. Це перший за 10 років візит британського військового корабля у порт. Супроводжує його турецький фрегат F243 Yildirim проекту «Явуз». І фрегат, і есмінець знаходяться на балансі корабельної групи постійної готовності НАТО №2, яка базується у Середземному морі.

Програма перебування кораблів передбачає, зокрема, протокольні зустрічі їх командування з керівництвом ВМС України, а військові НАТО зустрінуться з українськими моряками.

Вчора, 25 липня, пройшли спільні з військовослужбовцями українських ВМС заняття з боротьби за живучість корабля та з проведення доглядових операцій.

Під час занять відбулися обмін досвідом, ознайомлення з алгоритмом дій, екіпіровкою колег, безпосереднє відпрацювання тих чи інших елементів. Обидві сторони відзначили велику користь спільних занять з точки зору вдосконалення знань і навичок, досягнення сумісності.

Також вчора кораблі групи були відкриті для відвідування мешканцями та гостями міста.

Відзначимо, що після завершення візиту кораблі групи НАТО №2 проведуть у Чорному морі спільно з ВМС ЗСУ тренування типу PASSEX.

Есмінець HMS Dunkan і турецький фрегат F243 Yildirim будуть в Україні до 27 липня.

ФОТО: Валерій Пузик

QHA