БЕРЛІН (QHA) -

Москва має ресурси для проведення у ФРН «кампанії з дезінформації в зв'язку з виборами до бундестагу», повідомляє Deutsche Welle з посиланням на інтерв'ю глави Німецького Федерального відомства з охорони конституції Ханса-Георга Масена в Welt am Sonntag.

— Ми виходимо з того, що Росія в змозі почати кампанію з дезінформації в зв'язку з виборами до бундестагу, — підкреслив керівник німецької контррозвідки.

При цьому він обмовився, що подібні методи можуть і не відповідати «нинішньому політичноиу порядку денному Кремля».

— Можливо, там також не зацікавлені в подальшому погіршенні відносин з Німеччиною, — не виключив Масен.

Основні побоювання німецьких спецслужб пов'язані з тим, що в результаті атак хакерів, які діють в інтересах Кремля, могли бути викрадені великі обсяги конфіденційної інформації. Один із таких кібернападів на сервери бундестагу був зроблений навесні 2015 року.

— Спецслужби практично не в змозі привести юридично обґрунтовані докази того, що Росія стоїть за цими атаками нападами на бундестаг, — поскаржився Масен. Проте, за оцінками його відомства, ймовірність подібного сценарію «дуже висока».

Крім того, російські розвідслужби «продовжують інтенсивну діяльність на території Німеччини», підкреслив він.

Welt am Sonntag пише, що Федеральне відомство з охорони конституції та Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) підготували за запитом уряду ФРН звіт, присвячений цим аспектам діяльності Москви. Дані були надані Берліну кілька місяців тому, проте не розголошуються і недоступні широкому загалу.

Керівник програм Східної Європи та Центральної Азії в Німецькому товаристві зовнішньої політики Штефан Майстер у бесіді з журналістами видання висловив упевненість у тому, що «подібний звіт має бути оприлюднений». Тільки тоді з «зібраної інформації можна буде витягти адекватні висновки», — підкреслив німецький експерт.

ФОТО: інтернет

QHA