БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Вступ України до НАТО може бути розглянутий після проведення українською владою реформ у сфері оборони. Про це у середу заявив генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі.

— Зараз особлива увага приділяється проведенню реформ в Україні. Я вітаю заяву України щодо приділення особливої ​​уваги цій реформі. Питання членства буде розглянуто у залежності від тих успіхів, яких доб'ється Україна на цьому шляху, — зазначив він.

Столтенберг високо відзначив рівень партнерських відносин між Україною та НАТО. За його словами, Альянс надаватиме політичну і практичну підтримку Україні.

— Ми будемо продовжувати зміцнення нашого партнерства і роботу з офіційним Києвом, — заявив він.

Як повідомляло агентство QHA, Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс підтримує прагнення України отримати повноцінне членство в НАТО. Генсек не прокоментував, чи входить Україна до списку держав, які декларують прагнення знайти повноцінне членство в Альянсі.

До цих пір в офіційних заявах НАТО у цьому переліку називали три держави: Македонію, Боснію і Герцеговину та Грузію. Україна у 2017 році повідомила Альянсу про своє бажання стати членом цієї організації.

З приводу подальшої співпраці НАТО та України генеральний секретар заявив, що пріоритетом наразі є реформи.

QHA