ДАМАСК (QHA) -

Очолювана США міжнародна коаліція звинуватила сирійську владу у тому, що вона не переслідує бойовиків «Ісламської держави» на територіях, що знаходяться під контролем сирійських урядових військ. Схоже, бойовики ІД можуть перебувати там, не побоюючись покарання, заявив у середу, 27 грудня, журналістам заступник командувача коаліцією, британський генерал-майор Фелікс Гедні по відеозв'язку з Багдада.

— Це свідчить про те, що уряд Сирії «не прагне» до перемоги над ІД або «не здатний» на це, сказав Гедні.

За даними коаліції, багато бойовиків попрямували з колишньої столиці ІД Ракки у регіони, що розташовані на заході від неї, і створюють там невеликі групи, щоб залишатися непоміченими. Міжнародна коаліція та її союзники усвідомлюють те, що ІД є «терплячим противником» і володіє «великою здатністю пристосовуватися до нових умов», заявив британський генерал. За його словами, джихадисти «з великою ймовірністю спробують влаштувати теракти» за першої можливості.

Гедні зазначив, що у коаліції немає планів переслідувати бойовиків в регіонах, що знаходяться під контролем військ Башара Асада і його союзників — Росії та Ірану. При цьому він закликав сирійську владу «зайнятися джихадистами на територіях, які вони контролюють.

QHA повідомляло, що російська авіація обстріляла мирних жителів у Сирії, в результаті чого є жертви.

Джерело: Deutsche Welle

QHA