ПХЕНЬЯН (QHA) -

Корейська Народно-Демократична Республіка заявила про успішне випробування нової водневої бомби, передає BBC. Інформація була також підтверджена телебаченням Північної Кореї: в телепрограмах були показані кадри, на яких лідер країни Кім Чен Ин підписує указ про випробування водневої бомби — зброї набагато потужнішої, ніж «класична» атомна бомба.

Ще раніше влада КНДР повідомила про розробку більш «поліпшеної» водневої бомби, яка можливо бути використана як боєголовка для міжконтинентальної балістичної ракети.

Лідер КНДР Кім Чен Ин проінспектував новітню розробку північнокорейських вчених.

Через кілька годин про випробування повідомили військовослужбовці Японії і Південної Кореї. Це вже шосте випробування ядерної зброї КНДР, до того ж експерти назвали його найпотужнішим.

Як повідомляють сейсмологи геологічної служби США, підземні поштовхи в районі випробувального полігону Пунгері Північної Кореї досягли магнітуди 6,3, що в десять разів перевищують попередні показники. За даними японських і південнокорейських сейсмологів, перші поштовхи мали магнітуду 5,6, проте пізніше були зафіксовані нові підземні поштовхи, слабші — магнітудою 4,6.

Японія вже направила КНДР «жорсткий протест», як заявив прем'єр-міністр країни Сіндзо Абе. Також він доручив японським міністерствам і відомствам збирати всю інформацію про наслідки землетрусу.

ФОТО: інтернет

QHA