НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Україна не вестиме жодних прямих переговорів з бойовиками «ЛНР» і «ДНР» і не піде на компроміси у питанні мандата майбутньої миротворчої місії для Донбасу, заявив глава МЗС України Павло Клімкін в ефірі українського телеканалу «Прямий» у п'ятницю ввечері під час включення з Нью-Йорка.

Президент РФ Володимир Путін на щорічній прес-конференції у четвер заявив, що «РФ не проти поставити ситуацію на Донбасі під міжнародний контроль, але це має вирішуватися тільки прямими переговорами між сторонами».

Також раніше він заявляв, що миротворці мають перебувати на лінії розмежування на Донбасі і на жодних інших територіях. Київ вважає, що місія ООН повинна мати ширший мандат і розміститися на всій території Донбасу аж до кордону з Росією.

— Компроміси бувають і в політиці, і в дипломатії, але не такі принципові, які впливають на мандат місії і на майбутнє Донбасу.

Міністр зазначив, що сама думка про можливість ведення переговорів з керованими Москвою терористами ОРДЛО є абсурдною.

Взагалі сама ідея про те, що хтось буде говорити з тими, кого Росія поставила до влади в 14 році на Донбасі шляхом фейкових виборів, вона шизофренічна. І останні події в Луганську дуже добре показали, що ніяких там ватажків, або ополченців, як їх називає Росія, за визначенням немає. Є просто банди, контрольовані різними російськими спецслужбами, російськими військовими. Тому немає там ніякого за визначенням не те, що незалежного, але і того, з ким там можна розмовляти, — наголосив він.

Глава МЗС наголосив, що Україна ніяк не піде на кроки, які можна буде інтерпретувати так, ніби війна на Донбасі це внутрішній конфлікт.

На окупованому Донбасі ні з ким розмовляти. Всі «ляльководи», звісно, перебувають у Москві,  підсумував він.

QHA повідомляло, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що найближчим часом обговорить з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем питання введення миротворчої місії ООН на Донбас.

Джерело: «Прямий»

QHA