КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що на Донбасі має бути понад 15 тисяч миротворців, але не з Росії.

— Нам потрібна достатня кількість. Це означає, що миротворці реально мають контролювати всю територію окупованого Донбасу. Я вважаю, що за попередніми оцінками, це має бути більше 15 тисяч, — зазначив він.

Він додав, що остаточна кількість миротворців буде узгоджуватися з ООН і партнерами, які увійдуть до складу місії, «але це не може бути 2 або 4 тисячі».

— Щодо складу місії — це має визначати ООН. Але, звичайно, це не має бути Росія. Ми знайдемо гідних миротворців. Ми вже з усіма розмовляли, і не тільки в Європі.

Клімкін додав, що вів переговори з МЗС Японії щодо миротворців.

— Я запитав міністра закордонних справ Японії, і він сказав, що ми можемо це розглянути. Але спочатку потрібно розуміти, яка це буде місія.

Нагадаємо, народний депутат, член комітету з питань нацбезпеки і оборони Андрій Тетерук заявив, що миротворців ООН на Донбасі треба буде посилити Збройними силами України і Нацгвардією, щоб вони ефективно могли реалізувати свою місію на досить значній непідконтрольній уряду території.

Джерело: ВВС Україна

QHA