ПЕКІН (QHA) -

У середу китайські кораблі з військовими на борту вирушили до Джібуті в Африці. Там буде облаштована перша військова база Китаю за кордоном. Про це повідомляє BBC з посиланням на китайське держагентство Сіньхуа.

У Пекіні стверджують, що будуть використовувати базу для миротворчих місій і гуманітарної допомоги в Африці та Західній Азії. Крім того, вона буде задіяна у військовій співпраці, військово-морських навчаннях і рятувальних операціях. Скільки саме китайських кораблів і військових вирушили до Джібуті, не уточнюється.

Джібуті — невелика країна в Східній Африці, яка знаходиться біля жвавих морських шляхів у Червоному морі та Аденській затоці. Там уже є військові бази США, Японії та Франції. У той же час, за даними ООН, на початку 2000-х років більшість піратських нападів на морські судна мали місце саме в Східній Африці (Сомалі, Кенії, Танзанії, Мозамбіку), особливо поблизу затоки Аден. Таким чином, китайська база зможе обслуговувати понад дві тисячі військових-миротворців із КНР, які працюють в Африці та воюють з піратами в Індійському океані.

Облаштування китайської бази у Джибуті розглядається спостерігачами як спроба Пекіна затвердити свою військову присутність у регіоні.

У той же час державні китайські ЗМІ стверджують, що Пекін переслідує виключно цілі безпеки. За останні роки Китай збільшив обсяги інвестицій в африканські країни, а також активно розвиває свої збройні сили.

ФОТО: інтернет

QHA