КИЇВ (QHA) -

За результатами обшуку у київського інтернет-провайдера ТОВ «Дабл-Ю Нет Україна» стало відомо, що компанія незаконно переправляла трафік в окупований Крим і співпрацювала з російськими спецслужбами.

Про це повідомляється на сайті Служби безпеки України.

— Сегмент мережі та телекомунікаційне обладнання провайдера власники передали фіктивній комерційній структурі, контроль над якою отримала ФСБ РФ, яка встановила на телекомобладнання власні технічні спецзасоби. Незважаючи на це, власники українського провайдера продовжували маршрутизацію трафіку до точки доступу у Сімферополі.

В СБУ зазначили, що серед українських клієнтів ТОВ «Дабл-Ю Нет Україна» — державні установи, міжнародні організації, великі банківські установи.

Завдяки трафіку, отриманому від українського провайдера через магістральний канал, послуги доступу до інтернету отримували ФСБ РФ у Криму, Воєнтелеком РФ та псевдодержавні підприємства зв'язку.

Також встановлено, що за вказівкою російських кураторів менеджмент компанії не заблокував користувачам доступ до заборонених указом президента України російським інтернет-ресурсів та сервісів.

— Досудове слідство триває в рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 КК України (фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України).

Як повідомляло QHA, 29 травня СБУ провела обшуки у київському та одеському офісах «Яндекс Україна».

ФОТО: інтернет

QHA