КИЇВ (QHA) -

Українських політв'язнів планується обміняти на російських військових і диверсантів, захоплених на території України. Про це заявила представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко, виступаючи на аеродромі у «Борисполі», куди прибули літаки зі звільненими заручниками.

— Президент планує провести серйозну роботу з повернення наших хлопців, які засуджені в Росії. Для того збережені російські полонені як додаткова карта, як серйозний аргумент обміняти російських громадян на наших громадян, які перебувають у Росії. Ця стратегія розробляється, і вона буде серйозно втілена у життя, підкреслила Луценко.

Як відомо, 27 грудня відбувся обмін утримуваних осіб між українською стороною і бойовиками ОРДЛО.

Українська сторона отримала 73-х заручників, які перебували у полоні на окупованій частині Донбасу і, у свою чергу, передала 233 людини. При цьому серед них не було громадян Росії, про можливості обміну яких раніше також йшлося.

Тепер передбачається, що використовуватимуть більше 15 громадян Росії, які перебувають у в'язницях в Україні, для того, щоб повернути Романа Сущенко, Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка та багатьох інших українців, які перебувають у в'язницях Росії.

Нагадаємо, глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що в ОРДЛО ще залишаються заручниками 103 людини.

QHA повідомляло, що президент Петро Порошенко пообіцяв, що після повернення у середу 73 заручників з ОРДЛО українська сторона з ще більшою ретельністю буде працювати над звільненням тих співвітчизників, яких продовжують утримувати проти їхньої волі.

Джерело: «Укрінформ»

QHA