КИЇВ (QHA) -

Коли третій батальйон 72-ї бригади прибув для захисту Донецького аеропорту, бійці були погано забезпечені обмундируванням: на 19 бійців було всього 2 бронежилета, і то куплених самими бійцями. Про це кореспонденту QHA розповів солдат 72-ї бригади, кіборг Олександр Басенко. У складі третього батальйону Олександр утримував позиції Донецького аеропорту з кінця травня до 5 серпня 2014 року.

— Боєприпаси у нас були, ми везли з собою. А коли ми були на передовій, то нам тричі скидали з літаків посилки. Є такий волонтер, Лілі Сова, колишня мешканка Донецька, тепер їй там проживати не можна. Ця жінка на п'ятий день нашого перебування на передовій купила в окупованому Донецьку бронежилети і привезла нам. Тому що у мене в підрозділі на 19 осіб було два бронежилета, і то власних, — розповів Олександр кореспонденту QHA.

Донецький аеропорт — стратегічний об'єкт, бої за контроль над яким йшли між збройними формуваннями самопроголошеної "ДНР" і Збройними силами України. У результаті тривалого протистояння українським підрозділам довелося піти з території аеропорту в середині січня 2015 року.

Раніше QHA повідомляло, що фільм кримського режисера «Кіборги», про захисників Донецького аеропорту, побив абсолютний рекорд прокату.

Нагадаємо, НБУ випустить пам'ятну монету, присвячену «кіборгам».

QHA