КИЇВ (QHA) -

Поліція встановлює осіб, причетних до викрадення персональних даних учасників АТО через уражений вірусом комп'ютер в регіональному підрозділі Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Департаменту кіберполіції Національної поліції України. За словами керівника Департаменту кіберполіції Сергія Демедюка, інформація про злом серверів МВС, звідки нібито і була викрадена ця інформація, не відповідає дійсності. У той же час працівники кіберполіції оперативно встановили комп'ютер, за допомогою якого хакери отримали доступ до неї, а також його власника.

— Вчора, 16 листопада, в одній із соціальних мереж була розміщена інформація про нібито злом серверів МВС, що дозволило зловмисникам отримати доступ до архівів з персональними даними учасників АТО. Фахівці з кіберполіції провели першочергові заходи, за результатами яких не знайшли підтвердження інформації про злом серверів МВС України,  йдеться у повідомленні.

За словами Демедюка, користувач соціальної мережі під вигаданим ім'ям пропонував завантажити архіви з персональною інформацією учасників АТО.

— Сьогодні ми встановили комп'ютер, зламавши який, хакери отримали доступ до всієї інформації, яка була розміщена не тільки на цьому пристрої, але і у всій локальній мережі підрозділу. Зараз ми проводимо ретельний огляд ураженої техніки, розповів він.

Демедюк додав, що власником цієї інформації є працівник регіонального підрозділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Наразі співробітники поліції проводять перевірку для визначення шляхів ураження комп'ютера шкідливим програмним забезпеченням. Розглядається питання про відкриття кримінального провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку).

Раніше повідомлялося, що співробітники кіберполіції України затримали організатора масштабної шахрайської схеми «ваш родич у поліції», за якою шахраї виманювали гроші у громадян.

Джерело: УНІАН

QHA