КИЇВ (QHA) -

Уряд затвердив Державну цільову програму відновлення й розвитку миру в східних регіонах України.

Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу.

Як стверджують автори цільової програми, в основі її закладено комплексний підхід до вирішення проблеми відновлення і розвитку світу на сході України.

— Програма націлена на виконання широкого спектру завдань і заходів щодо посилення довіри між державою та громадянами і надання допомоги найбільш вразливим верствам населення у подоланні кризової ситуації на сході України. Впровадження Програми має забезпечити консолідацію зусиль центральних і місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій та міжнародної спільноти в процесі відновлення і розвитку світу у східних регіонах України, а також соціально-економічного розвитку приймаючих громад, — йдеться у повідомленні.

Програма передбачає, зокрема, відновлення критичної інфраструктури та соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, енергетики, тепло- і газопостачання, транспорту, водопостачання і водовідведення, екології та охорони навколишнього природного середовища, фізичної культури і спорту. Також планується економічне відновлення, створення умов для підвищення рівня зайнятості населення, надання підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу і розширення доступу до фінансових послуг, розвитку промисловості, будівництва, сільського господарства і т.д.

Зокрема, орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 48,7 млрд. грн., у тому числі 23,7 млрд. за рахунок коштів державного бюджету, 3,8 млрд. грн. за рахунок місцевих бюджетів і 21,1 млрд. грн. за рахунок інших джерел.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються у державному бюджеті на відповідний рік, коштів місцевих бюджетів, а також за рахунок міжнародної фінансової і технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством.

Додатковим джерелом фінансування завдань і заходів Програми стане Цільовий фонд багатьох партнерів (відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва між Кабінетом Міністрів України, Організацією Об'єднаних Націй та Світовим Банком, підписаним 28 жовтня 2016 року).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Всесвітня продовольча програма (ВПП) ООН заявила про своє рішення припинити надання продовольства та іншої гуманітарної допомоги жителям України, яких торкнувся конфлікт на Донбасі. Причина —відсутність фінансування.

QHA