КИЇВ (QHA) -

Звільнити кримських татар і українців, що утримуються у РФ і окупованому Криму, можна, якщо тісніше взаємодіяти з міжнародними інстанціями. Таку думку висловив кореспонденту QHA колишній військовополонений, Герой України Володимир Жемчугов під час благодійного вечора «Допомога сім'ям заручників» у Києві.

— Я думаю, потрібно звертатися до Європейського суду з кожного питання. Немає сенсу звертатися до російських судів. І це буде юридично неправильно, адже ми не визнаємо ту владу. Потрібно зробити так, щоб таких справ було якомога більше в Європейських судах.

Жемчугов вважає, що посприяти більш ефективному обміну військовополоненими можна, тиражуючи інформацію про те, що відбувається, у міжнародних ЗМІ.

— Поліпшити цей процес, я вважаю, можна, тільки розкручуючи інформацію про цих російських військових у світових і російських ЗМІ, щоб тиснути на суспільство РФ і піднімати невдоволення та акції протесту родичів заарештованих військових.

Також він зазначив, що Російська Федерація, у першу чергу, хоче провести обмін своїх кадрових солдатів і офіцерів, але Україна не має наміру йти на поступки, адже у такому випадку в Гаазькому суді складно буде довести, що на Донбасі відбувалася повноцінна російська окупація.

— Проблеми обміну в тому, що Росія хоче робити обмін тільки за своїми правилами, їм, у першу чергу, потрібні ті 50 осіб кадрових російських солдатів і офіцерів, які у нас у тюрмі. Але Україна саме їх не хоче віддавати, бо потім у Гаазькому суді ми не доведемо, що це російська окупація, і виходить, що ми самі з собою воювали, тобто нібито в Україні була «громадянська війна».

Також, на думку Жемчугова, миротворча місія на Донбасі допоможе перекрити поставки зброї ватажкам терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР» Захарченку та Плотницькому.

 

QHA