КИЇВ (QHA) -

Після підриву машини СММ ОБСЄ біля українського села Пришиб (непідконтрольна українському уряду частина Луганщини) місія відкликала всі свої патрулі, але планує відновити патрулювання сьогодні з посиленою безпекою. Про це на брифінгу повідомив перший заступник глави СММ ОБСЄ Александр Хуг, відповідаючи на питання кореспондента QHA.

— Після інциденту всі патрулі місій були відкликані на бази і в непідконтрольних і в підконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей. Сьогодні більшість, якщо не всі, патрулі були скасовані, проте завтра ми частково відновимо свою роботу і повернемося до нормальної роботи. Ми відновимо патрулювання завтра разом з посиленою безпекою. Після того, як ми уточнимо всі обставини, патрулювання буде відновлено в повному обсязі.

У той же час Александр Хуг зауважив, що СММ продовжує моніторити ситуацію в зоні конфлікту за допомогою технічних засобів.

— Зараз ми продовжуємо моніторити за допомогою камер, а також із 12 інших локацій. У СММ поки 6 камер і ці камери дозволяють проводити цілодобове спостереження.

Александр Хуг також повідомив, що місія проведе власне розслідування інциденту, а також буде сприяти розслідуванню відповідних органів України. За його словами, СММ у питанні розслідування також знаходиться в контакті з членами так званої ЛНР.

— Ми в постійному зв'язку з органами влади України, але ми проведемо і нашу внутрішню оцінку. Також ми в контакті з тими, хто здійснює реальний контроль на місці інциденту.

СММ вже вилучила понівечене авто і авто супроводу. Ці два автомобіля, які стануть невід'ємною частиною розслідування, незабаром будуть перевезені до Краматорська. За словами Александра Хуга, ці два автомобілі марки "Тойота ленд крузер" класу В6 (клас захисту за шкалою від В1 до В7). Автівки такого класу міжнародні організації використовують для роботи в районах бойових дій, зокрема СММ ОБСЄ використовує їх для патрулювання в зоні конфлікту на Донеччині і Луганщині.

За інформацією заступника голови СММ, двоє постраждалих у результаті теракту працівників місії вже виписали з лікарні в Луганську, куди вони спочатку були доставлені. У даний момент їх направили до Краматорська, а потім перевезуть до Києва для надання необхідної допомоги.

— Їхній стан стабільний. Громадянка Німеччини працює в місії з березня минулого року, громадянин Чехії — з січня цього року, — додав він.

Нагадаємо, у результаті підриву машини патруля СММ ОБСЄ 23 квітня біля українського села Пришиб (непідконтрольна українському уряду частина Луганщини) загинув громадянин США. Ще двоє членів патруля — громадяни Німеччини і Чехії — отримали поранення і були доставлені до госпіталю в Луганську.

За інформацією місії, обидві машини, на яких пересувалися шестеро спостерігачів патруля, були броньованими. Троє членів патруля, що їхали на другій машині СММ, не постраждали і повернулися на базу СММ ОБСЄ.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко засудив збройну провокацію проти патруля ОБСЄ, зазначивши, що «українська сторона засуджує всі форми постійного перешкоджання бойовиками роботі СММ ОБСЄ. Її безпека і свобода дій повинні бути гарантовані».

Генсек НАТО Йенс Столтенберг також закликав ретельно розслідувати напад на СММ ОБСЄ в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA