КИЇВ (QHA) -

В районі Авдіївки є небезпека різкої активізації бойових дій на зразок тих, що відбулися тут наприкінці січня — на початку лютого поточного року.

Як передає кореспондент QHA, такі припущення озвучив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг під час брифінгу в УКМЦ.

За словами Хуга, підставами для таких побоювань зокрема став спалах бойової активності в районі Авдіївка-ДАП-Ясинувата. З понад 6 тисяч випадків порушень режиму припинення вогню, які СММ зафіксувала минулого тижня, приблизно 40% сталися саме у трикутнику Донецький Аеропорт-Авдіївка-Ясинувата.

— Вдень 10 листопада, перебуваючи на південно-західній околиці підконтрольного уряду м. Авдіївка (17 км на північ від Донецька) впродовж приблизно 5 годин спостерігачі чули близько 120 вибухів невизначеного походження, орієнтовно 220 черг і пострілів із гармати бойової машини піхоти (БМП-2, 30 мм), автоматичного гранатомета, стрілецької зброї і великокаліберного кулемета — усе за 2–6 км у секторі від південного сходу до південного заходу, — наводить Хуг дані, зафіксовані у звіті СММ.

Він також повідомив, що того ж дня у контрольованій бойовиками Ясинуватій спостерігачі чули щонайменше 10 вибухів невизначеного походження, а також постріли зі стрілецької зброї та великокаліберного кулемета.

На думку Александра Хуга, небажання сторін припинити обстріли може спровокувати загострення, схоже на те, яке вже відбувалося в районі Авдіївки наприкінці січня цього року, коли впродовж тижня спостерігачі нарахували понад 36 тисяч випадків порушень режиму припинення вогню.

— Існує ризик загострення ситуації, що призведе до ще більших жертв серед цивільного населення. Вогнева активність, яку наші спостерігачі зафіксували в Авдіївці та Ясинуватій, майже повністю віддзеркалює ситуацію приблизно в той самий період минулого року. Якщо не покласти цьому край, серйозне загострення ситуації неминуче. Пригадайте, як фактично цілковите затишшя змінилося п'ятимісячним періодом невпинного насильства, коли за тиждень з 30 січня по 5 лютого цього року СММ зафіксувала майже 36 тисяч порушень режиму припинення вогню.

Зазначимо, що штаб АТО також постійно інформує, що бойовики не припиняють обстріли наших позицій в районі Авдіївки, а також околиць міста, незважаючи на оголошене з 1 вересня "шкільне перемир'я".

Як повідомляло QHA, з 29 січня 2017 року у районі Авдіївка-Ясинувата-Донецький аеропорт загострилися бойові дії. Українська сторона стверджує, що вранці 29 січня російсько-сепаратистські війська почали атакувати позиції українських військ у районі Авдіївки, зокрема з використанням важкого озброєння. В результаті ЗСУ змушені були завдавати симетричних ударів у відповідь. Впродовж всього тижня не вщухали бойові дії із застосуванням РСЗВ, танків, мінометів, артилерії. Також бойовики обстрілювали Авдіївку з «Градів», які, за інформацією у соцмережах, були розташовані у житлових кварталах окупованого Донецька. Внаслідок спричинених обстрілами пошкоджень інфраструктури місто зосталося без води і тепла, була проведена часткова евакуація місцевих жителів.

QHA