КИЇВ (QHA) -

Ремонтні роботи для відновлення мобільного зв’язку на території ОРДЛО вже проводяться в районі Щастя на Луганщині, такі ж самі роботи необхідно провести і в районі селища Оленівка на Донеччині, однак там вони поки що не починалися.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг сьогодні під час брифінгу в УКМЦ.

За словами Хуга, СММ і ремонтні бригади вже отримали гарантії безпеки від сторін в районі Щастя і другий день поспіль там триває відновлення оптоволоконного кабелю.

— Щодо цього місця були видані гарантії безпеки як для спостерігачів СММ, так і для проведення ремонту. У другому місці пошкодження в районі Оленівки ці роботи ще не ведуться і як тільки вони розпочнуться, так само, як ми робимо в районі Щастя, ми також будемо звітувати про це.

Варто зазначити, що в останньому звіті СММ містилося два повідомлення — про моніторинг відновлювальних робіт в районі Щастя і про те, що могло стати ймовірною причиною пориву оптоволоконного кабелю. Згідно звіту, ремонтні роботи проводяться на тому місці, де бойовики так званої «ЛНР» всупереч Мінським домовленостям викопали нові траншеї. І хоча СММ не робить прямого причинно-наслідкового висновку, однак зазначає, що ремонт кабелю відбувається саме там, де ці траншеї з'явилися.

— Команда СММ бачила… нещодавно вириті траншеї і позиції приблизно за 200 м на північ від блокпоста «ЛНР», розташованого на південний схід від мосту біля м. Щастя (20 км на північ від Луганська), які раніше були зафіксовані 9 січня. СММ сприяла дотриманню режиму припинення вогню і здійснювала його моніторинг з обох боків лінії зіткнення для забезпечення проведення ремонтних робіт на оптоволоконному кабелі приблизно за 2 км на північний захід від блокпосту «ЛНР», розташованого на південний схід від мосту біля Щастя, саме в тому місці, де члени патруля СММ бачили траншеї та позиції.

Раніше українська сторона у Спільному центрі з контролю та координації повідомляла, що 17 січня біля міста Щастя Луганської області компанією Vodafone були розпочаті роботи з відновлення мереж мобільного зв'язку на території окремих районів Луганської області.

QHA