Безпілотник СММ ОБСЄ минулого тижня зафіксував 4 реактивні системи залпового вогню "Град" поблизу Міусинська (ОРЛО), розміщення яких є порушенням ліній відведення, встановлених Мінськими домовленостями.

Як передає кореспондент QHA, відповідні фото продемонстрував перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу в УКМЦ.

На фото з БПЛА СММ, крім військових вантажівок, можна побачити 4 РСЗВ "Град" біля непідконтрольного уряду Міусинська (ОРЛО, на південний захід від Хрустального, кол. Красний Луч). 


Інший БПЛА Місії виявив одну РСЗВ біля підконтрольної уряду Костянтинівки.

Загалом у Місії констатують, що минулий тиждень відзначився "нестабільністю і непередбачуваністю", СММ зафіксувала понад 8 тисяч порушень режиму тиші, а також 54 випадки розміщення важкого озброєння із порушенням "Мінську", 46 з яких — у непідконтрольних уряду районах.

За словами Хуга, понад 90% випадків застосування важкого озброєння минулого тижня зафіксовано в районі Попасна-Первомайськ. Також у тому районі спостерігачі на передовій патрульній базі в Попасній 22-24 лютого зафіксували спалах бойової активності в цілому — понад 700 вибухів від пострілів з важкого озброєння та понад 800 пострілів зі стрілецької зброї.

На його думку, це певним чином пов'язане із тим, що останніми тижнями ЗСУ в цьому районі дещо просунулися вперед і взяли під контроль селища у "сірій зоні", зокрема Новоолександрівку. Таким чином, відстань до позицій незаконних збройних формувань суттєво скоротилася. 

— Найінтенсивніші випадки насильства були зафіксовані у місцях, де сторони змістили свої позиції ближче одна до одної, що також є порушенням Мінських домовленостей. Насильство, свідками якого ми стали наприкінці минулого тижня, є частиною ще більшої хвилі насильства, яке поглинуло західні райони Луганської області. Невеличке селище Новоолександрівка південно-східніше від Попасної відіграє важливу роль у розумінні того, що відбувається. СММ ОБСЄ нещодавно підтвердила той факт, що ЗСУ увійшли до цього селища. Крок, який спричинив переміщення позицій ще ближче до лінії зіткнення. Таке переміщення позицій, що передбачає зменшення міжпозиційної відстані, неминуче призводить до ще більшого насильства. 

Водночас в СММ не повідомляють, яка саме зі сторін розпочала стрілянину, акцентуючи на тому, що і перший постріл, і вогонь у відповідь однаково вважаються порушенням Мінських домовленостей. Також варто зазначити, що ЗСУ не порушували "Мінськ", оскільки не перетинали лінію зіткнення, а взяли під контроль селище у "сірій зоні". Крім того, території, на яких відбувається просування ЗСУ, відповідно до Мінських домовленостей від 19 вересня 2014 року мають бути під їхнім контролем.

Раніше повідомлялось, що військовослужбовці Збройних сил України на Світлодарській дузі на Донбасі відбили атаку бойовиків РФ/ОРДЛО.

QHA