КИЇВ (QHA) -

Перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг вчора зустрічався з ватажком луганських бойовиків Леонідом Пасічником і обговорив обмеження в роботі патрулів СММ, з якими вони стикаються на території ОРЛО, зокрема в районах уздовж кордону України з Росією.

Про це Александр Хуг повідомив в Луганську на брифінгу, що транслювався на ФБ-сторінці Місії.

Зокрема, обговорювалися обмеження пересування патрулів Місії на території, тимчасово підконтрольній бойовикам так званої «ЛНР».

— Серед іншого обговорювали питання безпеки наших співробітників, збереження наших технічних засобів, включаючи безпілотні літальні апарати. Також обговорювали нашу свободу пересування та результати наших спостережень в плані виконання Мінських домовленостей.

Перший заступник глави СММ ОБСЄ додав, що відповідно до мандату, Місії доручено налагоджувати діалог для того, щоб сприяти нормалізації ситуації в Україні.

— Ми відкриті до діалогу з будь-ким, хто готовий приєднатися до цього діалогу на добросовісних засадах, додав він.

Хуг назвав зустріч з Пасічником «конструктивною». Однак не повідомив детальніше — чи пообіцяв Пасічник не перешкоджати роботі патрулів СММ ОБСЄ в районах поблизу неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, де останні півтора місяці бойовики системно женуть патрулі з КПВВ Ізварино, Сєвєрноє та залізничної станції у Вознесенівці. Також цікаво те, що говорячи про цю зустріч, заступник глави ОБСЄ вжив просто прізвище ватажка бойовиків «Пасічник», без згадки будь-яких його «посад».

Як повідомляло QHA, у своїх звітах Місія інформує, що з середини лютого поточного року бойовики так званої «ЛНР» вигадують будь-які перепони, аби обмежити спостерігачів СММ ОБСЄ у доступі до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону в районі ОРЛО, у першу чергу там, де проходить залізнична колія між РФ та Україною. Бойовики неодноразово відмовляли у доступі до п'яти прикордонних пунктів, зокрема, в Ізвариному, Довжанському, Сєвєрному, посилаючись на накази «командирів». Патрулі також не допускають до моніторингу на залізничній станції Вознесенівка, щоб не дозволити побачити, що саме везуть потягами до України з Росії через "дірку" в кордоні.

Нагадаємо, торік восени керівника бойовиків так званої «ЛНР» Ігоря Плотницького змістили і 24 листопада, так званий "міністр держбезпеки ЛНР", Леонід Пасічник оголосив себе ватажком цієї терористичної організації.

QHA