КИЇВ (QHA) -

Перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг підтвердив, що за наявною у СММ інформацією селище Новоолександрівка наразі перебуває під контролем ЗСУ.

Про це він сказав у ході щотижневого брифінгу в УКМЦ, відповідаючи на запитання кореспондента QHA щодо того, чи відомо СММ про перехід під контроль ЗСУ селищ Новоолександрівка та Катеринівка на Луганщині.

Водночас Хуг зауважив, що патрулі СММ поки не змогли дістатися до селища через замінованість дороги, тому інформація про наявність у Новоолександрівці ЗСУ місія отримала від цивільних, що проживають там. Щойно патрулю місії вдасться дістатися до села, інформація про це з’явиться у звітах СММ. Щодо другого селища — Катеринівки  Хуг не надав окремих коментарів.

— Нам відомі заяви про те, що ЗСУ зайняли селище, однак ми не змогли підтвердити цю інформацію. Нещодавно наші патрулі не змогли дістатися до села через те, що там існують ризики у формі мінних пасток на єдиній під'їзній дорозі. Але ми отримали інформацію від цивільних мешканців з села про те, що ЗСУ дійсно зайняли село.

При цьому Хуг наголосив, що будь-яке просування військ може мати небезпеку для цивільного населення, які можуть опинитись в епіцентрі бойових дій, або неподалік від новозбудованих позицій. Зокрема, за його словами, минулої ночі СММ зафіксувала в районі Новоолександрівки спалах обстрілів.

— Наші спостерігачі на передовій патрульній базі в Кадіївці (кол.Стаханов, підконтрольна так званій "ЛНР") минулої ночі менш ніж за півтори години зафіксували понад сто вибухів, що, за їхньою оцінкою, лунали поблизу Новоолександрівки. За нашим попереднім досвідом ми знаємо, що просування (військ) вперед супроводжується підвищенням рівня насильства.

Як повідомлялося у соцмережах та українських ЗМІ (зокрема, на "Військовому телебаченні"), на цьому тижні ЗСУ взяли під контроль два селища у Попаснянському районі на Луганщині Катеринівку та Новоолександрівку. Оскільки селища розташовані у так званій «сірій зоні», то просування військ жодним чином не порушило Мінські домовленості. Селища розташовані відповідно північніше і західніше окупованого підрозділами РФ/ОРДЛО міста Первомайськ.

У своєму ФБ волонтер Юрій Мисягін, який допомагає підрозділам ЗСУ на Світлодарській дузі, зауважив, що взяття під контроль тієї ж Катеринівки відбулося «тихо і спокійно».

Як повідомляло QHA, минулого року ЗСУ активно брали під свій контроль території в межах "сірої зони", явище отримало назву "повзучий наступ". Наприкінці року ЗСУ взяли під контроль селища Травневе і Гладосове неподалік від Горлівки.

QHA