КИЇВ (QHA) -

Бойовики угруповання «ДНР» відновили охорону передової патрульної бази СММ ОБСЄ в окупованій Горлівці вранці в понеділок, 25 вересня, після того, як у суботу без попередження і пояснення причин зняли її.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив перший заступник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу в УКМЦ.

— Я можу підтвердити, що озброєні особи, які забезпечують охорону нашої передової патрульної бази у непідконтрольній уряду Горлівці були зняті, але потім повернулись /до виконання своїх обов’язків/ о 8 ранку цього понеділка.

Александр Хуг не озвучив ймовірні причини такої ситуації, заявивши, що не хоче спекулювати на цьому. Водночас він підкреслив, що СММ ОБСЄ надає особливої уваги забезпеченню безпеки своїх цивільних неозброєних співробітників і завжди буде просити сторони забезпечувати цю безпеку.

— Я не хочу займатися домислами, чому ці озброєні особи були зняті з охорони нашого офісу. Безпека та захищеність наших моніторів – наш перший і найбільш важливий пріоритет, і ми будемо звертатись до людей, які забезпечують фактичний контроль над тією територією із вимогою забезпечити цю безпеку.

Як повідомляла СММ у своєму звіті, уночі 23 вересня озброєні чоловіки угруповання "ДНР", які охороняли передову патрульну базу СММ у Горлівці, залишили свої пости. 

Український МЗС заявив, що розглядає дії бойовиків як "як продовження свідомої практики залякування спостерігачів Місії". У МЗС також висловили вимогу до Російської Федерації невідкладно вжити вичерпних заходів для забезпечення повної безпеки персоналу, об’єктів та майна СММ ОБСЄ на тимчасово окупованій території ОРДЛО, а також надати Місії повний і безперешкодний доступ до усіх районів, тимчасово непідконтрольних уряду України, включно з усією неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

Горлівка знаходиться у безпосередній близькості від лінії зіткнення на території ОРДО.

Нагадаємо, що наприкінці червня поточного року в Донецьку бойовики також зняли охорону з офісу СММ, однак через кілька днів вона була відновлена. В іноземних ЗМІ писали, що бойовики вимагали зі спостерігачів гроші за надання послуг охорони.

Бойовики так званої "ДНР" забезпечують охорону офісів СММ на підконтрольній їм території, у тому числі у Донецьку, з серпня 2015 року.

Доповнено: Варто зазначити, що в звіті СММ, який надійшов сьогодні ввечері, вказана інша дата відновлення охорони ППБ в Горлівці, ніж та, про яку сказав Хуг - 27 вересня, середа: "Уранці 27 вересня біля передової патрульної бази СММ, розташованої у підконтрольному «ДНР» м. Горлівка (39 км на північний схід від Донецька) знову розмістили озброєних охоронців".

QHA