КИЇВ (QHA) -

Головне розвідувальне управління (ГРУ) Російської Федерації (РФ) запустило в Україні 2014 року кампанію з дискредитації протестів на Майдані. Про це повідомляє одне з американських видань, посилаючись на секретний звіт ГРУ.

Метою цієї кампанії став вплив на людей, які приймають рішення, щоб російські військові змогли окупувати кримський парламент 27 лютого.

Після того, як екс-президент Янукович залишив Україну, окупанти створили велику кількість фейкових акаунтів у соціальних мережах Facebook і Вконтакте. «Люди» на цих акаунтах мали писати, як розчарувалися у протестах на Майдані у Києві.

Так, людина, що назвала себе Іваном Галіциним, написала в коментарі до матеріалу у британській газеті про лідера опозиції України і екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко, що в Україні стався переворот.

— Я живу у Києві. Я був на Майдані, але мирний протест закінчився два місяці тому, коли нас змістили озброєні націоналісти. Це жах. Фашисти прийшли до нас знову через 70 років після Другої світової війни. Я не хочу цього майбутнього для України, написав він.

Цей обліковий запис створили співробітники ГРУ РФ, використавши фотографії Костянтина Ярошенка, який відбув покарання у в'язниці США за контрабанду наркотиків.

Для проведення такої спецоперації ГРУ вибрало 30 українських груп у соцмережах і 25 англійських видань.

27 лютого, коли окупанти захопили будівлю парламенту у Криму, ГРУ створило чотири групи у Facebook і ВК, щоб спонукати кримчан підтримувати відокремлення від України.

Використовуючи наші акаунти у Facebook, ми поширили коментарі, що інформують населення Кримського півострова про загрозу з боку нацистських організацій, сказано у звіті ГРУ.

Співробітники ГРУ створили методичку для фейкових акаунтів, в якій були поради щодо їхнього використання.

Тільки 27 лютого створені фейкові групи набрали майже 200 тисяч переглядів у Facebook.

У звіті ГРУ сказано, що «переважна більшість користувачів соціальних мереж погодилася з викладеними аргументами і підтримала позицію авторів».

Джерело: The Washington Post

QHA