КИЇВ (QHA) -

Глава Служби безпеки України Василь Грицак на брифінгу в суботу заявив, що, за оперативною інформацією, на закритій нараді вищого керівництва РФ в травні цього року президент Росії Володимир Путін розкритикував свого помічника Владислава Суркова за провал операції з дестабілізації суспільно-політичної ситуації в нашій країні і поставив йому нове завдання: в найкоротші терміни добитися «перезавантаження правлячого режиму в Україні».

Важливим елементом цього завдання повинна була стати нейтралізація діяльності Генеральної прокуратури України. За словами Грицака, 12 липня за вказівкою російської сторони була організована спроба захоплення громадської приймальні ГПУ.

— За сценарієм кураторів з Москви, учасники акції повинні були захопити громадську приймальню ГПУ, прикувати себе наручниками всередині приміщення, облити приймальню принесеною з собою червоною фарбою і розгорнути плакати з вимогами політичного характеру, — розповів глава СБУ.

За його даними, для акції були найняті 34 людини — безробітні молоді люди в камуфляжному одязі, які повинні були грати роль представників добровольчих батальйонів.

— Разом з поліцією ми їх затримали. В ході допиту учасники повідомили, що були найняті для проведення замової акції за грошову винагороду в розмірі 400 гривень. Затриманих доставили в Печерське райуправління поліції, де вони дали викривальні покази щодо організаторів акції.

Глава СБУ повідомив, що наступну провокацію планувалося провести в громадській приймальні Адміністрації президента України.

— Можу показати скріншот листування, де викладено план провокацій, складений в Москві, — сказав він.

Грицак також заявив, що тільки протягом тижня, з 28 червня по 4 липня, СБУ викрила шість спроб спецслужб РФ організувати акції протесту.

— 5 липня служба попередила сьому спробу організації провокацій. На цей раз — у будівлі консульства Республіки Польща в Україні. Ціна акції — три тисячі доларів. Найняті представники кримінального середовища повинні були звести імпровізовану шибеницю, розлити червону фарбу, спалити зображення польських історичних діячів, підпалити фаєри, — розповів глава СБУ.

За словами силовика, співробітниками СБУ було задокументовано проведення інструктажу учасників провокації і їх пересування до місця операції. У той же день СБУ спільно з поліцією затримала 29 провокаторів. Серед них опинився і організатор акції, який пізніше дав свідчення про замовників.

— Служба встановила організаторів цих антиукраїнських акцій. Всі вони знаходяться на території РФ. Вам добре знайомі їхні прізвища, — запевнив Грицак.

Замовником акцій він назвав Адміністрацію президента Росії. Одним з кураторів — Владислава Суркова. Серед безпосередніх організаторів і фінансистів операції, за відомостями глави СБУ, є колишні українські чиновники Микола Азаров, Віталій Захарченко та Андрій Клюєв.

— Виконавці — проросійські активісти із залученням представників ОЗУ, кримінальних елементів, а також, на жаль, наосліп — окремих патріотично налаштованих громадян, які просто ведуться на 500 гривень і йдуть на акції, — резюмував Василь Грицак.

Як повідомляло QHA, 19-20 липня в результаті обстрілу і бойових дій на Донбасі загинуло дев'ять військовослужбовців ЗСУ.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з активізацією агресивних дій Росії на Донбасі та інтенсивними атаками і обстрілами з боку російських гібридних військ, в тому числі з використанням танків, самохідних артилерійських установок, реактивної артилерії і мінометів.

ФОТО: інтернет

 

QHA