КИЇВ (QHA) -

Генеральна прокуратура України (ГПУ) спільно з Національною поліцією затримали злочинне угруповання з 10 осіб, які видавали себе за іноземних лікарів. Про це повідомив генпрокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Угруповання обдурило понад 1200 громадян України.

— Проведена широкомасштабна операція за участю близько 500 правоохоронців. Водночас проведено 100 обшуків у 7 містах країни. Ліквідовано злочинну організацію, яка протягом 5 років вводила в оману і обманювала щонайменше 1200 довірливих громадян, написав він.

Генпрокурор зазначив, що правоохоронці вилучили у злочинців, які «лікували», зокрема, громадян похилого віку, понад п'ять мільйонів гривень.

— Злочинці, видаючи себе за іноземних лікарів, розмовляючи з удаваним іноземним акцентом, пропонували за допомогою вигаданих новітніх технологій, зокрема супутникової телефонної діагностики організму, і неіснуючих ліків нібито іноземного виробництва, здійснити успішне лікування різних захворювань, зокрема тяжких і невиліковних (Альцгеймера і Паркінсона), повідомив він.

При цьому під виглядом ліків іноземного виробництва «лікарі» продавали дешеві вітчизняні препарати або біологічні добавки.

Затриманим загрожує позбавлення волі терміном до 12 років з конфіскацією майна.

QHA повідомляло, що СБУ викрила схему незаконної легалізації іноземних громадян в Україні. Шахраї реєстрували іноземців у Київському регіоні, використовуючи підроблені печатки прикордонної служби, а також шляхом укладення фіктивних шлюбів із громадянами України. Так, за останні три роки підробили документи більш ніж 200 іноземцям.

QHA