КИЇВ (QHA) -

Причиною масової загибелі українських військових 2014 року під Іловайськом стало вторгнення РФ. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури.

— Згідно з висновками експертів та комплексу інших отриманих доказів, єдиним фактором, який перебуває у безпосередньому причинно-наслідковому зв'язку з Іловайською трагедією, є військова агресія Збройних Сил Російської Федерації у вигляді прямого вторгнення на територію України і подальше вчинення військовими країни-агресора військових злочинів, — заявили у прокуратурі.

Крім головної причини Іловайської трагедії — вторгнення російської армії на Донбас, втрати сил АТО стали наслідком трьох чинників: низький рівень боєготовності і боєздатності ЗСУ, масового дезертирства і невиконання наказів, а також окремих помилок військового керівництва України.

Крім цього, у повідомленні зазначається, що під час слідства лише в період 2016-2017 років було допитано понад 800 військових та інших осіб, а також опрацьовано понад 250 томів документів із грифом обмеженого доступу. У цей період до кримінальної відповідальності за війну проти України та інші військові злочини притягнуто 55 осіб, зокрема 32 росіянина, до суду направлено 32 обвинувальних акти із 33 осіб (з них 12 — громадяни РФ). Протягом 2016-го і першого півріччя 2017-го засуджені 22 людини (8 — громадяни РФ).

Були допитані понад 1500 постраждалих, понад 2200 свідків, проведено понад 1870 судових експертиз, отримані і враховані понад 100 речдоків. Обсяг матеріалів справи перевищує 1100 томів (з них понад 550 із грифом таємно і цілком таємно).

У ГПУ пояснили затяжне розслідування необхідністю вилучення і дослідження надзвичайно великого обсягу секретних документів щодо реформування ЗСУ, бойових документів з проведення АТО і необхідністю встановлення місцеперебування і допитів значної кількості свідків і потерпілих.

Нагадаємо, в результаті оточення українських військ під Іловайськом у серпні 2014 року українська армія втратила загиблими 366 осіб, 429 — пораненими, і ще 300 військовослужбовців потрапили в полон.

ФОТО: інтернет

QHA