АНКАРА (QHA) -

Іран і Росія повинні виконувати обов'язки держав-гарантів у Сирії та припинити підтримувати режим президента Сирії Башара Асада, який здійснює військові операції проти поміркованих опозиційних сил в Ідлібі.

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

За його словами, у Росії та Ірану немає виправдань для підтримки військових акцій, а ці порушення не можуть відбутися без підтримки двох країн.

Чавушоглу зазначив, що Туреччина чекала порушення режиму припинення вогню, але остання ситуація (знищення цивільних осіб — ред.) вийшла за рамки.

— Якщо у регіоні існує терористична організація, її місце розташування має визначатися за допомогою польових робіт і джерел розвідданих, і, відповідно, над ними можуть бути проведені ретельні операції, — сказав він, додавши, що те, що у цей час відбувається в Ідлібі, неприйнятно, оскільки цивільне населення і помірковані опозиційні сили зазнають нападу під приводом того, що там знаходяться Фронт Нусри й інші терористи.

За славам глави турецького МЗС, якщо урядові сирійські війська будуть продовжувати бомбити цивільних, то немає сенсу у переговорах в Астані. Він ще раз підкреслив, що напади режиму Асада необхідно негайно припинити, щоб домогтися позитивних результатів обговорення сирійської проблеми в Сочі.

Нагадаємо, раніше Росія, Іран і Туреччина виступили за скликання Конгресу сирійського національного діалогу. Президенти трьох країн за підсумками зустрічі, що відбулася 22 листопада в Сочі, підписали заяву, що закликає уряд Сирії та опозицію взяти участь в засіданні конгресу, яке, за їхніми словами, має стати першим кроком до всебічного діалогу і примирення.

Президенти РФ, Ірану і Туреччини домовилися про проведення консультацій на рівні міністрів закордонних справ трьох країн і представників спецслужб, щоб забезпечити умови для організації конгресу в Сочі.

Джерело: АА

QHA