МІНСЬК (QHA) -

На зустрічі Тристоронньої контактної групи перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з питань Донбасу Ірина Геращенко зажадала у представників ОРДО обміняти політв'язнів кримських татар на російських злочинців.

Про це вона повідомила в Фейсбуці за результатами зустрічі у Мінську.

— Я виступила з такою заявою: якщо ОРДЛО, контрольовані РФ, вимагають від України звільнення 63 злочинців, які пов'язані з інспірованим конфліктом на Донбасі, то ми вимагаємо негайного звільнення всіх незаконно утримуваних кримських татар (а їх вже більше 30).

Також українська сторона зажадала негайного звільнення всіх політв'язнів у РФ, зокрема, Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та інших.

— На крики ОРДЛО, що політув'язнені кримські татари не мають відношення до Мінських угод, у нас одна відповідь: вбивці-беркутівці теж не мають ніякого відношення до Мінських угод.

Також Геращенко зазначила, що бойовики применшують реальну кількість заручників.

— Сьогодні ми знову так і не отримали інформації про долю 132 заручників, яких утримують на окупованих територіях, щодо конкретних людей і прізвищ, незважаючи на всі наші запити і вимоги. Нам лише заявили, що в ОРДО утримують  55 українців (без прізвищ), а в ОРЛО — 14.

На зустрічі контактної групи також підняли питання про зниклого в Донецьку журналіста, який писав для українських видань.

— Втретє протягом останнього місяця ми поставили на групі питання про долю Станіслава Асєєва (В. Медведчук також підкреслив, що направляв кілька запитів з вимогою негайно надати інформацію про його місце утримання). Так ось, представники ОРДО сьогодні цинічно заявили, що у них немає ніякої офіційної інформації про Станіслава! Що вони не знають, чи затримували таку людину, і де він.

Геращенко висловила надію, що після зустрічі «нормандської четвірки» питання звільнення заручників стане ключовим.

ФОТО: інтернет

QHA