КИЇВ (QHA) -

Україна готова віддати 306 людей в обмін на 74 полонених бойовиками ОРДЛО українця.

Як повідомила представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу Ірина Геращенко, на порядку денному був ряд неузгоджених питань.

— Такі як верифікація тих, хто не бажає переміщатися на окупованих територіях, ті, хто вже відбув покарання (термін закінчився у дні, коли вже йшла технічна робота з підготовки звільнення), інші. Нам у рамках Мінської гуманітарної групи, після непростих переговорів вдалося зняти більшість з цих питань, повідомила вона на своїй сторінці.

Геращенко зазначила, що Київ готовий найближчим часом передати 306 громадян (де це дозволяє українське законодавство), щоб звільнити 74 українців з окупованих територій.

За її словами, протягом останнього місяця СБУ, ГПУ, Мінська гуманітарна група, АП, пенітенціарна служба, обмудсмен Лутковська, МЗС і МВС, Нацгвардія і Мін'юст провели колосальну роботу, щоб бути готовими до звільнення.

— Питання звільнення заручників є ключовим для нормандського формату і обговорювалося, зокрема, під час телефонних переговорів канцлера Німеччини, пані Меркель, із президентом Порошенком, і під час її телефонної розмови із президентом Путіним. Президент Порошенко особисто координував усю роботу всіх відповідних наших відомств, щоб усе не зірвалося. І я дякую всім причетним,  написала вона.

Раніше ватажок бойовиків самопроголошеної "ДНР" Олександр Захарченко назвав дату обміну полоненими.

Зокрема, за словами терориста, обмін відбудеться 27 грудня.

Нагадаємо, Ірина Геращенко, перебуваючи в США, обговорювала з представниками Державного департаменту і Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки (США) питання звільнення заручників і політв'язнів Кремля, а також порушення прав людини на окупованих територіях України.

QHA