КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація може використовувати провокаційний привід загрози безпеки російськомовного населення для збройної агресії проти України та країн-членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО) під час російсько-білоруських навчань «Захід-2017».

Про це заявив начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко, повідомляє прес-служба ВСУ.

- Реальні масштаби заходів підготовки до навчань «Захід-2017», терміни їх проведення, обсяги залучення органів військового управління і військ (сил), в першу чергу - російських, а також інших взаємопов'язаних заходів свідчать, що справжні цілі і завдання навчань виходять далеко за рамки офіційно оприлюднених, які є лише частиною і прикриттям справжніх планів, - вважає генерал.

Муженко припустив, що загальна чисельність учасників російських навчань може досягати 230-240 тисяч чоловік. З них на Південно-Західному стратегічному напрямку - близько 100 тисяч чоловік, в тому числі 70 тисяч військовослужбовців Збройних сил та близько 30 тисяч співробітників інших силових структур Росії.

За його словами, зміст заходів стратегічних навчань «Захід-2017», склад залучених військ (сил) дозволяє Росії розгорнути як на південно-західному, так і на західному стратегічних напрямках потужні наступальні угруповання і створити умови для їх тривалого застосування.

- Це об'єктивно обумовлює виникнення військової загрози широкомасштабної збройної агресії Росії як проти України, так і проти країн НАТО. Приводом для початку агресії, з огляду на непередбачуваність вищого військово-політичного керівництва Росії, можуть стати, наприклад, масштабні провокації як на території східних областей України, так і країн Балтії щодо утисків прав і свобод, загрози безпеки російськомовного населення.

Ми прораховуємо різні сценарії дій противника, включаючи наступальні дії, - зазначив начальник Генштабу.

Він також повідомив, що у вересні цього року Збройні Сили України проведуть ряд навчань із залученням військ та оперативних резервів, головним з яких стануть стратегічні командно-штабні навчання «Непохитна стійкість-2017» (з 12 по 15 вересня).

За офіційними даними, активна фаза спільних стратегічних навчань Білорусі і Росії «Захід-2017» запланована на 14-20 вересня. У цих навчаннях, які пройдуть на території Білорусі, передбачається участь до 13 тис. військовослужбовців.

ФОТО: інтернет

QHA