ОТТАВА (QHA) -

Двері НАТО відчинені для України і Грузії. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в ході Міжнародного форуму «Галіфакс», який зараз проходить у Канаді за участі посадовців і провідних світових експертів у сфері безпеки. У форумі бере участь і Україна.

— Двері НАТО відчинені, і найкращим доказом цього є те, що з кінця холодної війни і до теперішнього моменту кількість членів НАТО майже подвоїлася. По-друге, ми в цьому році також отримали нового члена. До нас навесні приєдналася Чорногорія, і в НАТО стало 29 членів. Отже, двері НАТО відчинені. Звісно, для того, щоб стати членом НАТО, необхідно виконати вимоги Альянсу, реформуватися. І Грузія, і Україна зараз сфокусовані на реформах, на модернізації оборонних інститутів, боротьбі з корупцією та посиленні демократичних інститутів. НАТО, Канада, інші союзники допомагають і Україні, і Грузії у реалізацією цих реформ, сказав Столтенберг.

Відповідаючи на питання про ставлення Альянсу до членства України і Грузії, генсек НАТО підтвердив, що це залежить тільки від НАТО і самих цих країн.

Врешті-решт рішення про прийняття чи неприйняття нових членів візьмуть 29 країн-членів НАТО. Ніхто інший не має права втручатися, накласти вето на такий процес. Кожна суверенна країна має право самостійно визначати свій шлях, а НАТО вирішить, чи будемо ми розширюватися чи ні, зазначив він.

QHA повідомляло, що Північноатлантичний альянс незадоволений тим, як український уряд виконує Річну національну програму — документ, що визначає перелік і швидкість реформ для подальшого зближення України з Альянсом.

Джерело: «Голос Америки»

QHA