КИЇВ (QHA) -

Збройні сили України могли тільки теоретично почати збройний опір під час захоплення Росією Криму. У разі такого сценарію Захід засудив би Україну, а Росія могла б висадити свій десант у Києві.

Про це заявив учасник оборони Савур-Могили від російських окупантів, начальник військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук (відомий також під позивним "Сумрак").

— Тоді (утримати Крим — ред.) не могли. Не було кому виконувати наказ. Фактично була окупація. Вони ("зелені чоловічки" — ред.) захопили тоді Раду депутатів і Кабінет міністрів Криму. В теорії можна було (почати збройний опір — ред.), але вони (російські війська — ред.) були б уже тут, у Києві, — сказав він.

За його словами, протистояти окупантам не можна було навіть за участю українських та кримськотатарських патріотів: "навіть бажання і мотивації кримських татар було недостатньо. Російська армія тоді вже була фактично розгорнута. У нас була ще завершальна стадія Майдану, а у цей час Путін вже проводив приховану і частково відкриту мобілізацію. У той час вже 200-300-400 тисяч було навколо Криму". За його словами, агресор розгорнув ядерні комплекси.

— Була велика ймовірність, що як тільки б ми почали збройний опір в Криму, то абсолютно не стали б на нашу сторону ні НАТО, ні США, ні Європа. Навпаки, засудили б, — каже генерал.

Він підкреслив, що інформаційно-пропагандистська машина Кремля працювала дуже потужно, тому Захід міг засудити Україну у разі бойових дій в Криму.

— У Путіна тоді був варіант ... Ми тоді перехопили (переговори — ред.), що вони літаками тут, у Києві, збиралися висадити свій і десант, і диверсантів. В Україні тоді був повний хаос, — зазначив він.

Нагадаємо, Росія віроломно напала на суверенну Українську державу у 2014 році. Росіяни під дулами автоматів провели незаконний «референдум» в Криму, намалювавши 120%-ву підтримку анексії, а далі намагалися захопити іншу частину України завдяки хаосу «російської весни», однак були зупинені на Донбасі силою волонтерів і добровольців, які за підтримки українського народу стали на захист країни. Зараз РФ шляхом терору і залякувань намагається утримати окупований Крим і частину Донбасу під своїм впливом. Через анексію РФ вигнали з «великої вісімки», ПАРЄ і зробили країною-ізгоєм.

Джерело: ATR

QHA