ПАРИЖ (QHA) -

МЗС Франції рішуче засудило сексуальні домагання бойовика ОРДО щодо однієї зі співробітниць СММ ОБСЄ на Донбасі. Про це на брифінгу 9 травня заявив спікер Міністерства закордонних справ та міжнародного розвитку Франції.

— Франція рішуче засуджує будь-які перешкоди належній роботі місії ОБСЄ, зокрема навмисні та систематичні залякування на її адресу з боку сепаратистів. Винні мають бути встановлені і притягнуті до відповідальності за свої дії, наголошується у повідомленні.

Крім того, МЗС Франції закликає всі сторони конфлікту, і особливо сепаратистів, гарантувати місії ОБСЄ вільний, безперешкодний і безпечний доступ до зони її відповідальності, а також виконати Мінські домовленості, які є єдиним шляхом до вирішення конфлікту.

Раніше глава СММ ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан засудив факт сексуального домагання і звернувся до бойовиків із вимогою розібратися з цим випадком.

Віце-спікер ВР і представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявила, що приєднується до вимоги Апакана знайти і покарати винного.

Нагадаємо, на непідконтрольній території Донецької області біля села Петрівське 5 травня стався інцидент, зафіксований у звіті місії ОБСЄ. Член патруля СММ жіночої статі зазнала сексуальних домагань з боку чоловіка, озброєного автоматом АК-47. Бойовик погрожував, що не дозволить патрулю місії рухатися у східному напрямку з Петровського у Роздольне, поки його вимоги не будуть задоволені.

ФОТО: інтернет

QHA