АНКАРА (QHA) -

Сьогодні, 26 лютого, відбулася телефонна розмова президентів Туреччини і Франції — Реджепа Тайїпа Ердогана та Еммануеля Макрона, які обговорили антитерористичну операцію "Оливкова гілка" в сирійському Афріні, передає "Анадолу".

В адміністрації глави турецької держави повідомили, що лідери двох країн обговорили розвиток подій у Сирії та двосторонні відносини.

Ердоган поінформував Макрона про хід операції «Оливкова гілка». За його словами, звільнення Афріну від терористів зробить можливим повернення біженців на північний захід Сирії. Ердоган підкреслив, що ЗС Туреччини і загони Сирійської визвольної армії роблять все можливе для організації безпеки населення Афріну.

Співрозмовники також обговорили гуманітарну ситуацію у Сирії на тлі одноголосного ухвалення РБ ООН резолюції щодо гуманітарного перемир'я у цій країні.

Сторони висловили задоволення ухваленням зазначеної резолюції РБ ООН та підкреслили її значення у контексті поліпшення гуманітарної ситуації у Сирії, в тому числі у передмісті Дамаска Східній Гуті.

Також була підкреслена важливість спільних кроків у напрямку політичного врегулювання у Сирії.

Ердоган і Макрон домовилися продовжити діалог на вищому рівні.

Раніше Ердоган пригрозив США "османським ляпасом" у разі продовження надання допомоги курдським терористам в Афріні.

QHA