САНА (QHA) -

Світові ЗМІ з позначкою "терміново" поширили повідомлення про смерть екс-президента Ємену Алі Абдалли Салеха.

За інформацією журналістів, Салех загинув від рук хуситських повстанців під час спроби його втечі зі столиці країни — Сани до провінції Маріб.

Як повідомляє телеканал "Аль-Джазіра", досі немає підтвердження про загибель екс-президента з боку незалежних джерел. Раніше, повідомляє телеканал, партія екс-президента спростовувала повідомлення про вбивство політика і зазначала, що Салех очолює сили, які протистоять хуситам у Сані.

Відзначимо, що хусити — це повстанський рух, що позиціонує себе представником шиїтського населення Ємену, яке становить половину населення цієї арабської країни. Хуситів підтримує Іран, а уряд Ємену, проти якого повстанці ведуть боротьбу — Саудівська Аравія і її союзники.

Саме іранське агенство Таснім одним з перших розповсюдило повідомлення про загибель Салеха. За інформацією агентства, звістку про загибель екс-президента підтвердили у МВС Ємену.

Як повідомляє агентство Анадолу, про смерть Салеха вже оголосили в партії «Загальний народний конгрес» (ВНК), лідером якої він був.

За інформацією видання, кортеж екс-президента розстріляли біля Сани.

У мережі вже з'явилося відео вбитого Алі Абдалла Салеха.

Раніше повідомлялося, що арабська коаліція на чолі з Саудівською Аравією завдала двох авіаударів по столиці Ємену Сані, зайнятої повстанцями-хуситами.

Повідомляється, що в результаті авіанальоту були поранені щонайменше троє мирних жителів.

Джерело: Анадолу

QHA