КИЇВ (QHA) -

Військові ЗСУ, які стояли на бойових позиціях в Іловайську, потрапили в котел через прорахунки Генерального штабу Збройних сил України. Про це повідомив у вівторок на прес-конференції у Києві на тему «Іловайська трагедія: три роки потому» представник громадської організації «Правозахисна Група "Січ"» Віталій Погосян.

Оприлюднений Генпрокураторою звіт, в якому йдеться про Іловайський котел, вину РФ і непричетність до трагедії українського командування адвокат назвав не більше як фактором формування громадської думки.

— Але ця думка не формується на звітах слідчих Генпрокуратури. У нас є люди, які були там і яким є що розповісти, наголосив адвокат.

За словами Погосяна, жодна обставина, виявлена в ході розслідування Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування трагічних подій під Іловайськом, не була викладена у звіті Генпрокуратури.

Зазначимо, що документ вже переданий українською стороною до Міжнародного кримінального суду Гааги.

Екс-заступник військового прокурора України Анатолій Маркевич розкритикував деякі дані, наведені у звіті ГПУ. Згідно з даними, Збройні сили України в районі міста Іловайськ значно поступалися за кількістю особового складу та техніки підрозділам ЗС РФ і терористичних організацій «Д/ЛНР».

— Зокрема вказується, що співвідношення особового складу в районі міста Іловайськ становило 1 до 18. Тобто, на 2000 українських солдатів припадало 36 000 представників терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР» і російських військових. Таке співвідношення викликає посмішку у військових фахівців, прокоментував Маркевич.

Іловайська трагедія сталася влітку 2014 року. В результаті раптового вторгнення 24-25 серпня 2014 року регулярних підрозділів Збройних Сил РФ у котел потрапили батальйони «Донбас», «Дніпро-1», батальйони МВС «Херсон», «Світязь», «Миротворець», «Шахтарськ», а також зведена рота 93-ї та 17-ї бригад ЗСУ.

В історію бої за Іловайськ, які тривали майже місяць, увійшли під назвою «Іловайський котел». Втрати української армії під Іловайськом стали одними з наймасштабніших за весь час бойових дій на Сході країни і спонукали українську сторону погодитися на умови Мінського перемир'я, підписаного 5 вересня 2014 року у білоруській столиці Тристоронньою контактною групою.

ФОТО: інтернет

QHA